Kelionių knygos

Rekomenduoju Šias kelionių knygas, kurias pats esu skaitęs:
 


Matas Šalčius „Svečiuose pas 40 tautų“

18799007._UY475_SS475_

Tai įdomus, įkvepiantis pasakojimas apie du lietuvių keliautojus, keliavusius motociklu tarpukario laikotarpiu. Jie aplankė Balkanų šalis, Egiptą, Artimuosius Rytus, Iraną, toliau autorius vienas keliavo po Indiją (susitiko su Mahatma Gandžiu, R. Tagore), Pietryčių Aziją, japonų užkariautą Kiniją, Filipinus. Knygos ieškokite bibliotekose bei senų knygų knygynuose.


Antanas Poška „Nuo Baltijos iki Bengalijos“

antanas-poska-nuo-baltijos-iki-bengalijos-2-1

Tai aštuonių tomų pasakojimas apie autoriaus kelionę po Europą, Afriką ir Aziją. Autorius į kelionę išvyko 1929 m., o į Lietuvą grįžo tik po aštuonerių metų, t.y. 1945 m. “Kelionę planuoti – džiaugsmas. Kelionę vykdyti – katorga. Kelionę prisiminti – visko atpildas. Faktiškai gyvenimas ir yra kelionė. …Atsiminimai lieka atpildas, kuris, rodos, kur kas vertingesnis už patį faktą. Tai žmogaus vidaus praturtinimas, draugiškumo, kantrybės ir aistrų išbandymas. Tad kas gi yra kelionė? …Keliauti – reiškia nusipurtyti visas kasdienines, menkavertes, ydingas dulkes, pamiršti smulkias, o kartais ir stambesnes intrigėles, atsinaujinti ir papildyti savi vidinį aš – tapti didesniu žmogumi” (Antanas Poška).
Knygos ieškokite bibliotekose bei senų knygų knygynuose.


Jean Beliveau. „Pėsčiomis aplimk pasaulį: 54 poros sunešiotų batų, 75 5000 nueitų kilometrų, 11 metų kelyje…“

436c77f4a8f182054ba02d51ab137ed7

Nauja kelionių knyga. Teisingiau sakant – didelės kelionės, kuri prasidėjo kaip vidinė kelionė ir išsiplėtusi į Taikos žygį.
Kelionė vyko ne tik aplink pasaulį, intensyvi kelionė vyko ir viduje – įveikti sunkumus, nuovargį, pavojus ir įveikti save – savo prasmes ir tikslus…
Knygos ieškokite visuose knygynuose ir bibliotekose.


Martynas Starkus: „Šilko Kelias“

cdb_9786094086458_p1

Tai įdomus pasakojimas apie lietuvių keliautojų M. Starkaus ir V. Radzevičiaus kelionę legendiniu šilko keliu senais mersedesais. Pasakojime gausu nuotykių, įdomiausia yra tai, kad pasakojama apie lietuviams mažai žinomas ir atrastas šalis, tokias kaip Iranas, Turkmėnija ir Uzbekija, perskaičius knygą galima įgyti daugiau žinių apie šias šalis. Knygos ieškokite visuose knygynuose ir bibliotekose.