Lankytinos vietos Ispanijoje. Ispanijos lankomiausi objektai.

Ispanija-tai Europos kultūros lobynas, ji garsi tiek savo paplūdimiais, tiek salomis, architektūros bei meno šedevrais. Turistams ji tikrai turi ką pasiūlyti.
O apačioje pateikiu pačias populiariausias turistų lankomas vietas Ispanijoje.

Barselona

Įsikūrusi Šiaurės Ispanijoje, Barselona yra viena iš geriausių šalies lankytinų vietų, nes ji siūlo viską ko turistai ieško Europos miestuose: istorinę architektūrą, galimybę apsipirkti, gyvą kultūrą ir šurmuliuojantį naktinį gyvenimą. Unikali Barselonos architektūra- tai stebuklai garsaus Ispanijos architekto Antoni Gaudi, tarp kurių yra „Casa Batllo“namas ir garsioji Sagrada Familia bažnyčia. Abu šie ypatingi statiniai išskirtiniai tuo, kad tarpusavyje suderinta patrauklus dizainas, formos ir spalvos. Barselonoje verta pasivaikščioti La Rambla gatve-medžiais apaugusia pėsčiųjų alėja, ir Saulės voniomis vadinamais, vienais iš populiariausių miesto paplūdimių.

barcelona_640x480

Granada

Įsikūrusi Siera Nevados kalnuose, pietinėje Ispanijoje Granados miestas yra Granados provincijos sostinė. Granada siūlo idealų tradicinių kultūrų derinį , spalvingą naktinį gyvenimą ir įspūdingas vietas, įskaitant vienus garsiausių pasaulyje Alhambra rūmus – maurų valdovų rūmus, kurie apjungia Andalūzijos istoriją. Viduramžių architektūros kompleksas Granada yra vienas iš didžiųjų architektūros paminklų Europoje, daug lankytojų atvyksta į Granadą būtent tam, kad pamatyti Alhambrą. Paskutinė maurų tvirtovė Europoje, Alhambra siūlo lankytojams puikią architektūrą, įspūdingus sodus ir kvapą gniaužiančius vaizdus į žemiau esantį miestą.

municipios01

Ispanijos salos

Ispanija turi vienas iš gražiausių salų Europoje. Didžiausios Ispanijos salos pasiskirsto po lygiai tarp Balearų salų ir Kanarų salų. Į rytus nuo Ispanijos žemyninės dalies, keturios didžiausios Balearų salos (Ibiza, Formentera, Maljorka, Menorka) išlaiko išskirtinį charakterį, kitokį negu Ispanijos žemyninė dalis ir skiriasi viena nuo kitos. Maljorka yra didžiausia ir geriausiai žinoma iš Balearų salų, o Ibiza garsėja kaip vakarėlių vieta. Kanarų salos, yra vos ne pietinėje Maroko pakrantėje, Atlanto vandenyne. Jos yra populiarios dėl savo gražių paplūdimių, švelnaus klimato ir svarbių gamtos vertybių, ypač Maspaloma kopos Gran Kanarijoje ir Teidės vulkanas Tenerifėje.

ibiza1

Madridas

Ispanijos sostinė ir didžiausias miestas, Madridas, yra plačiai žinomas dėl savo karšto naktinio gyvenimo. Miestas yra etninių grupių įvairovė, todėl jį verta pripažinti vienu iš spalvingiausių bei kosmopolitiškiausių miestų. Miesto centras yra labiausiai labiausiai lankomas turistų, tokios vietos kaip- Karališkieji rūmai, Ispanijos monarcho rezidencija. Madrido širdis- „Puerta del Sol“ didelė aikštė, kur vyksta festivaliai, svarbūs susibūrimai ir gatvės atlikėjų pasirodymai. Kitas svarbi aikštė yra „Plaza Mayor“, žinoma gyvybingu San Miguel turgumi.

madrid-medium

Sevilija

Išskirtinės lankytinos vietos, gyvi festivaliai ir šurmuliuojančios naktys, visa tai padaro Seviliją viena iš geriausių vietų aplankyti Ispanijoje. Kaip Andalūzijos sostinė, Sevilija, taip pat yra regiono finansų ir kultūros sostinė. Mieste yra daug gražių ir svarbių istorinių vietų, iš kurių populiariausia yra Didžioji Sevilijos katedra, kur manoma, kad buvo palaidotas Kristupas Kolumbas. Kitas svarbus pastatas yra Alcazaro karališkieji rūmai, išskirtiniai maurų rūmai bei prabangūs sodai.

sevilla-carro

Valensija

Vienas iš didžiausių ir svarbiausių miestų Ispanijoje, Valensijos miestas įsikūręs rytinėje šalies dalyje, Valensijos regione. Miestas žymus kaip didelis kultūros ir pramogų kompleksas žinomas kaip menų ir mokslo miestas. Yra keletas garsių pastatų, tokių kaip Mokslo muziejus, Planetariumas ir akvariumas, kiekvienas savotiškai išskirtinis ir meniškas. Kiekvieną kovą Valensija švenčia Fallas festivalį, kur kiekviena kaimynystė demonstruoja savo „ papjė mašė“ figūras įvairiausių dydžių ir spalvų. Savaitės pabaigoje skaičiai iškilmingai sudeginami, o bendruomenė linksminasi visą naktį.

valencia_2526831a-small

San Sebastianas

San Sebastianas yra Gipuzko provincijos sostinė, įsikūrusi Baskijoje, Šiaurės Ispanijoje, Biskajos įlankos pakrantėje. Šis gražus pajūrio miestas yra mylimas dėl savo puikių paplūdimių ir gerų kulinarijos tradicijų. Senamiestyje yra daug istorinių pastatų rekonstruotų 19 amžiuje po to kai miestas buvo beveik sunaikintas per Napoleono karus. San Sebastianas gali pasigirti vienais iš geriausių paplūdimių Europoje, o populiariausias iš jų- Playa de la Concha, kuris siūlo degintis ir vandens pramogas, pavyzdžiui, plaukimą, baidares ir vandens slides.

playa-de-la-concha

Kordoba

Kordoba yra Kordobos provincijoje, Andalūzijos regione, Pietų Ispanijos sostinė. Istorinė Kordoba yra kupina mažyčių viduramžių gatvių, aikščių ir garsioji„ Mezquita“. Iš pradžių pastatyta kaip mečetė, Mezquita dabar yra šlovinga katedra išlaikiusi didžiąją dalį savo originalios architektūros. Islamo stiliaus raudonos ir baltos spalvos dryžuotos arkos tarnauja kaip šlovės paminklas ir Kordobos viduramžių atminimas. Kitos lankytinos vietos: krikščionių monarchų tvirtovė, gėlių gatvė ir senųjų žydų kvartalas su savo žavinga terasa, ir suvenyrų parduotuvėmis.

private-guided-city-tour-of-cordoba-in-cordoba-291268

Toledas

Įsikūręs ant kalno Centrinėje Ispanijoje , Toledas buvo Ispanijos sostinė iki 16 a. nes čia gyveno žydai, krikščionys ir musulmonai daugelį šimtmečių, todėl miestas kartais vadinamas “ Trijų kultūrų Miestas.“ Šiandien, Toledas yra populiarus dėl savo turtų, istorinio meno ir architektūros paminklų, datuojamų dar nuo Romos imperijos laikų. Mažiausiai, ką galima nuveikti Tolede yra pasiklysti tarp viduramžių gatvių ir pasigrožėti senąja architektūra, kuri apima katedrą, sinagogą ir mečetę.

toledo22

Santjago De Kompostela

Galicijos sostinė, šiaurės vakarų Ispanijoje, Santjago de Kompostela yra žinoma kaip tradicinės piligrimystės galutinis taškas dar žinomas kaip Camino de Santiago (Santjago kelias). Ši piligriminė kelionė labai svarbi daugeliui krikščionių, nes manoma, kad Santjago De Kompostela yra vieta kur palaidotas Šv Jokūbas, Jėzaus Kristaus apaštalas. Šiandien miestas pritraukia tūkstančius lankytojų kasmet tiek del savo religinių tradicijų tiek istorija. Atvykstančių piligrimų galutinis taškas pagrindinė aikštė, „Praza Obradoiro“ Įsikūrusi pačioje miesto širdyje.

full-day-tour-to-santiago-de-compostela-and-valen-a-do-minho-from-in-valenca-do-minho-193848

Parašykite komentarą