Liepojos lankytinos vietos. Ką aplankyti Liepojoje?

Liepoja, Latvijos miestas mažomis senomis gatvelėmis, balto smėlio paplūdimiais ir jūros kvapu, vis labiau populiarėja kaip turistų lankoma vieta.

Photo by Marija Gaba on Unsplash

7)Liepojos muziejus

Turistams, norintiems sužinoti daugiau apie miesto kultūrinę ir istorinę aplinką, nėra geresnės vietos nei Liepojos muziejus. Netoli nuo Liepojos universiteto ir miesto centro įsikūrusiame muziejuje yra puiki klasikinio ir modernaus latvių meno kolekcija bei keletas istorinių relikvijų. Parodoje eksponuojama senovės Latvijos istorija, unikalūs archeologiniai artefaktai, miesto viduramžių istorija, XIX – XX amžių reprezentuojantys daiktai, Pietų Kuršžemės regiono etnografija.

6)Trejybės katedra

Nors šios bažnyčios išorė gali pasirodyti šiek tiek blanki, tikrai verta užeiti į vidų. Šv. Trejybės katedra yra aukščiausias Liepojos taškas. Nuo jo bokšto viršaus lankytojai gali pasigrožėti nuostabiais miesto vaizdais, vienoje jos pusėje yra Baltijos jūra, iš kitos – Liepojos ežeras. Bažnyčios viduje taip pat yra dalykų, kuriais galima grožėtis, pavyzdžiui, vitražai, labai senos freskos ir senas laikrodžio mechanizmas bokšto viduje.

5) Šv. Mikalojaus stačiatikių jūrų katedra

Ši puošni katedra yra monumentalus stačiatikių bažnyčios ir carinės monarchijos simbolis. Baigta 1903 m. Ir pakrikštyta paties Nikolajaus II, tačiau sovietai ją naudojo kaip sandėlį, sporto salę ir posėdžių salę. Šiandien tai vėl stačiatikių maldos namai ir architektūrinis perlas betoninių sovietinių daugiabučių jūroje.

4)Šiaurinis fortas

Šiaurinis fortas yra gynybiniai įtvirtinimai, pastatyti Baltijos jūros pakrantėje iki Pirmojo pasaulinio karo. Forto liekanų kai kurios dalys buvo likviduotos, o kai kurios prarastos dėl laiko ir erozijos, tačiau tai vis dar įdomus istorinis paminklas. Tai ne tik puiki vieta istorijos mylėtojams, bet ir tiems, kurie nori įvairiau ir įdomiau pasivaikščioti pakrante. Fortą galima aplankyti lydint gidui.

Photo by Marija Gaba on Unsplash
Forto liekanų kai kurios dalys buvo likviduotos, o kai kurios prarastos dėl laiko ir erozijos, tačiau tai vis dar įdomus istorinis paminklas.

3)Jūrmalos parkas

Šis nuostabus parkas, esantis nuostabioje vietoje – palei Baltijos jūros pakrantę, yra privaloma vieta visiems Liepojos lankytojams. Tai didelis, gerai prižiūrimas parkas, esantis tarp paplūdimio ir miesto. Čia siūloma daugybė pramogų, įskaitant tenisą, boulingą, futbolą ir miniatiūrinį golfą. Taip pat yra keletas vaikams skirtų dalykų, tokių kaip žaidimų aikštelės ir kartingų nuoma. Sodai, fontanai, asfaltuoti takai ir gražūs antikvariniai namai yra ,,išmėtyti“ po parką.

2)Liepojos teatras

Liepojos teatras yra svarbiausia vietinių gyventojų ir lankytojų kultūrinių pramogų vieta. Tai seniausias profesionalus teatras Latvijoje, įkurtas 1907 m. Teatras neseniai buvo restauruotas, tačiau išliko gražus 20-ojo amžiaus pradžios antikinis stilius. Teatro salė yra tokia prabangi ir senoviškai atrodanti, dekoracijoje dominuoja auksiniai, balti ir raudoni atspalviai, o sceną apsaugo didelės raudonos užuolaidos. Teatras siūlo didelį ir kokybišką repertuarą, kuriame parodoma pagarba muzikos tradicijoms ir dėmesys skiriamas šiuolaikinei auditorijai.

1)Karosta kalėjimas

Karostos kalėjimas yra unikali atrakcija. Tiems, kurie mėgaujasi kiek ekstremalesnėmis pramogomis, apsilankymas yra būtinas. Šis sovietinis kalėjimas jus sugrąžins laiku. Autentiška atmosfera, kurioje bus autentiški karo ir kalėjimo daiktai. Vadovai (apsirengę kalėjimo pareigūnais) yra labai draugiški ir informatyvūs. Jei jaučiatės drąsus, galite net nakvoti kaip tikras kalinys (švelniai tariant neįprastas viešbutis!) Arba vykti į ekskursiją kur su jumis elgsis kaip su kaliniu. Taip pat siūloma pabėgimo kambario patirtis, kurią papildo niūri atmosfera.

Photo by engin akyurt on Unsplash

Siūlome Jums puikias pinigines, rinkitės iš pačių įvairiausių, nuo rankinių iki piniginių. https://www.magiskasgidas.lt/kategorija/pinigines/

Siūlome Jums puikias pinigines, rinkitės iš pačių įvairiausių, nuo rankinių iki piniginių.