Lankytinos vietos Kretoje.

kreta-mobile

Kreta – didžiausia Graikijos sala. Vietiniai šią salą vadina Dievų sala, nes būtent JOJE gimė visų dievų dievas – Dzeusas. Salos ilgis – 260 km, plotis – 60 km plačiausioje ir tik 12 km siauriausioje salos vietoje. Sala skirstoma į 4 nomus (teritorinius vienetus): Chania (nomo centras – Chania), Retimnas (centras – Retimnas), Heraklionas (centras – Heraklionas), Lasitis (centras – Agios Nikolaios). Sala, kaip sako patys graikai, skalaujama keturių jūrų: Egėjo, Kretos, Jonijos ir Libijos, tačiau iš tiesų tai ta pati Viduržemio jūra. Oficiali valiuta – euras.
Lankytinos vietos Kretoje:

Archeologinis muziejus

Herakliono archeologijos muziejus yra laikomas vienu iš Europos svarbiausių muziejų. Šis pastatas buvo pastatytas tarp 1933 ir 1937 m. pagal P. Karantinos planus, įspūdingo Venecijos pranciškonų vienuolyno vietoje, sunaikinto žemės drebėjimo 1856 metais. Muziejus eksponuoja archeologinius radinius iš visos Kretos, apimančius daugiau nei 5500 metų salos istoriją. Garbinga vieta yra skiriama Mino civilizacijos vertybėms, muziejuje yra pati svarbiausia Mino eksponatų kolekcija visame pasaulyje. Adresas: Xanthoudidou 2, 71202 Heraklion; Tel. (+30)2810 / 279000

Samarijos tarpeklis (Samaria Gorge)

Šis 16 km ilgio Samarijos tarpeklis yra vienas ilgiausių tarpeklių Europoje, bet tuo pačiu ir gražiausias. Jis yra pietvakarių Kretoje, apie 30 km nuo Chanijos miesto, tai yra nacionalinis parkas turintis stulbinančią augaliją ir gyvūniją. Pradžioje maršruto atsiveria 1250 metrų aukščio Omalos plokščiakalnis Baltuosiuose kalnuose. Praeities tragedija įtakojo, kad tarpeklis žiemą uždaromas dėl staigių potvynių, tačiau vasarą 6 valandos pėsčiomis yra neįtikėtinos. Maršrutas baigiasi šalia jūros, netoli Agia Roumeli ir tada jūs galite keltu ir autobusu grįžti atgal į savo pradžios tašką.

Senovės Knosas

Europos civilizacija prasidėjo Kretoje, prieš 9000 metų. Mažai yra išlikę jos liekanų, tačiau ši civilizacija tapo didele Mino civilizacija Kretoje egzistavusi prie Viduržemio jūros tarp 2700 pr. Kr ir 1450 pr. Kr. Civilizacijos centras buvo Knoso miestas su savo didžiuliais Mino rūmais. Ši vietovė buvo atrasta britų archeologo Arthur Evans 1900 m.
Chanijos Senamiestis ir uostas
Tai turbūt gražiausias kurortas saloje, Chanija trumpą laiką buvo salos sostinė. Senamiestis, netoli uosto yra mėgstamas turistų dėl siaurų akmenimis grįstų gatvelių ir svaiginančios Venecijos architektūros. Čia rasite daug nuostabių kavinių ir tavernų, kuriose mėgausitės gėrimais ar valgiu. Puikus būdas pamatyti miestą ir apylinkes arklių traukiama karieta, kurią galite išsinuomoti netoli uosto.

Kurno ežeras (Lake Kournas)

Kurnas, apsuptas laukų ir miškų, su nuostabiais baltaisiais kalnais fone. Kurnas yra gėlo vandens ežeras Kretoje. Čia yra keletas paplūdymių ir vasaros mėnesiais galima atsigaivinti vandenyje. Netoliese yra senovinis lappa vietovė, kur romėnai pastatė pirtis. Taip pat yra Romos Akvedukas Aukštutinėje Lapoje.

Lasiti plokščiakalnis

Lasiti plokščiakalnis, viena derlingiausių vietų palyginti skurdžios augalijos Kretos saloje, driekiasi rytinėje salos dalyje. Lasiti simbolis – vėjo malūnai, gaminantys elektros energiją, kuri anksčiau buvo naudojama ne tik buitinėms reikmėms, bet ir laukų drėkinimo sistemai. Tiesa, kadaise tūkstančio malūnų kraštu vadintas plokščiakalnis šiandien gali pasigirti vos vienu kitu nedideliu vėjo malūnu.

Anogia miestelis ir Sfendoni urvas.

Anogia turi liūdną istoriją, čia Antrojo pasaulinio karo okupacinė vokiečių kariuomenė sugriovė visą kaimą ir nužudė visus kaimo vyrus keršto už Vokietijos lyderio pagrobimą saloje. Šiandien kaime yra memorialas žymintis tragišką įvykį. Kaimas yra taip pat žinomas kaip Nikos Ksilouris gimtinė legendinio Kretos muzikanto, kuris mirė 1980 metais. Kiekvienais metais miestelis rengia Yakintha festivalį liepos mėnesį, tam, kad atminti Ksilourį. Festivalis yra muzikos, teatro ir meno šventė.
Sfendoni – vienas gražiausių stalaktitų urvų Kretoje, apšviestas įvairiaspalvėmis šviesomis. Stalaktitai čia per 100 metų paauga 1 cm. Urvas sudarytas iš dviejų sekcijų. Pirmoji – turi 8 kambarius, kurie yra atviri lankytojams. Antroji sekcija – turistams uždara. Joje gyvuoja ekosistema, prisitaikiusi prie tamsos. Čia gausu sraigių, kirminų, šikšnosparnių, skorpionų ir pelių. Tiek sraigės, tiek kirminai yra vos kelių milimetrų ir visiškai balti. Aptikus šią uolą, joje rasta nemažai radinių, kurių amžius siekia net romėnų laikus. Kai kurie radiniai priklauso viduramžių laikotarpiui, tarp tokių – to laikmečio vaiko griaučiai. Manoma, kad tai pasiklydusio jaunuolio palaikai. Kadangi urvas neturi istorinio statuso, visi rasti daiktai išgabenti į Herakliono muziejų.

Agios Nikolajos

Agios Nikolajos yra miestas ir populiarus kurortas. Jis turi vaizdingą uostą, kur Jūs galite stebėti vietinius žvejus iškraunančius savo sužvejotas žuvis. Yra daug kavinių siūlančių gėrimus ir valgius. Patrauklus smėlio paplūdimys vadinamas Kitroplatia beveik miesto centre šalia ežero. Visame mieste yra kosmopolitiška atmosfera ir pritaikytas šeimoms, nes daugelis patogumų yra arti vienas kito.

Spinalongos sala

Spinalonga yra įspūdinga vieta netoli Elounda pakrantės . Prieš 800 metų venecijiečių pastatyti milžiniški įtvirtinimai čia saugojo įėjimą į Eloundą. Vėlesniais metais, sala tapo raupsuotųjų kolonija ir raupsuotieji iš visos Graikijos čia buvo išsiųsti. Kolonija uždaryta 1957 metais, bet buvo įamžinta Victorijos Hislop romane.

Loutro kaimas

Ramiai ir neįprastai dienai verta nuplaukti į Loutro kaimą. Tai tipiškas graikų kaimas su balta ir mėlyna dažytais namais ir motorizuotų transporto trūkumu suteikia galimybę pasijusti gryžus į praeitį. Čia galima mėgautis ramybe, gurkšnoti gėrimą ir plaukti akmenukų paplūdymiu.

Vai paplūdimys.

Šiaurės rytinėje Kretoje, Lassithi regione, yra fantastinis paplūdimys vadinamas Vai. Jis ypatingas tuo, kad jis apsuptas didžiausių palmių medžių mišku Europoje, sudarytu iš 5000 medžių. Minkštas smėlis, krištolo vanduo ir natūralus grožis- šis paplūdimys jauki vieta šeimoms.

Rekomenduojamas maršrutas.

1 diena. Herakliono muziejus- Senovės Knosas

Aplankote Herakliono muziejų, Herakliono mieste, neilga kelionė į Knosą, aplankote senovės miestą, Knoso archeologinę buveinę, rūmus. Knoso rūmai – visai šalia salos sostinės Herakliono stūgso Minojų civilizacijos palikimas, legendinio minotauro labirintas, kelių tūkstantmečių senumo Knoso rūmų griuvėsiai. Įėjimas – 6 eurai.
Laisvas laikas Knose: kavinės, barai, klubai.
Nakvynė Knose.

2 diena. Kurno ežeras-Chanija

Paliekate senovės Knosą ir vykstate į Kurno ežerą, maudynės ežere, laisvas laikas.
Vakarop išvyka į Chanijos miestą, nakvynė Chanijoje.

3. Diena. Chanija.

Aplankote Chanijos senamiestį ir uostą
Tai turbūt gražiausias kurortas saloje, Chanija trumpą laiką buvo salos sostinė. Senamiestis, netoli uosto yra mėgstamas turistų dėl siaurų akmenimis grįstų gatvelių ir svaiginančios Venecijos architektūros. Čia rasite daug nuostabių kavinių ir tavernų, kuriose mėgausitės gėrimais ar valgiu. Puikus būdas pamatyti miestą ir apylinkes arklių traukiama karieta, kurią galite išsinuomoti netoli uosto. Nakvynė Chanijoje.

4 diena. Balos paplūdimys.

Apie pusšimtis kilometrų nuo Chanijos rasite Balos palūdimį. Tai yra fantastiška vieta šiaurės vakarų Kretoje. Egzotiški vandenys, gaivieji baltieji smėliai ir didžiulė sala su Venecijos pilimi viršuje. Balos stebina visus lankytojus. Jis gali būti pasiektas automobiliu keliu nuo Kissamos ar ekskursija laivu iš Chanijos miesto.
Aplankote Balos paplūdimį, maudynės, poilsis.
Nakvynė Balos apylinkėse.

5 diena. Samarijos tarpeklis.

Šis 16 km ilgio Samarijos tarpeklis yra vienas ilgiausių tarpeklių Europoje, bet tuo pačiu ir gražiausias. Jis yra pietvakarių Kretoje, apie 30 km nuo Chanijos miesto, tai yra nacionalinis parkas turintis stulbinančią augaliją ir gyvūniją. Pradžioje maršruto atsiveria 1250 metrų aukščio Omalos plokščiakalnis Baltuosiuose kalnuose. Praeities tragedija įtakojo, kad tarpeklis žiemą uždaromas dėl staigių potvynių, tačiau vasarą 6 valandos pėsčiomis yra neįtikėtinos. Maršrutas baigiasi šalia jūros, netoli Agia Roumeli ir tada jūs galite keltu ir autobusu grįžti atgal į savo pradžios tašką.
Žygis Samarijos tarpekliu.
Nakvynė Chanijoje.

6 diena. Preveli paplūdimys

Rethymno regiono Pietinėje pusėje yra labai natūralaus grožio vieta Preveli paplūdimys. Šis paplūdimys yra vieta, kur upė įteka į jūrą, daug palmių leidžia pasijusti egzotiškai. Preveli yra puiki vieta maudytis.
Maudynės ir poilsis Preveli.
Nakvynė Preveli apylinkėje.

7 diena. Išvyka namo.

 

Taip pat skaitykite:

Kreta. Ką pamatyti Kretoje? Top 11 lankytinų vietų.

tags:kretos sala, keliones i kreta, graikijos salos, kreta orai, kreta keliones, poilsis kretoje , kreta žemėlapis

Parašykite komentarą